Wypróbuj nowe osiągnięcia biologii molekularnej i pozwól swojemu organizmowi odbudować uszkodzenie tkanek!

Współczesna medycyna dąży do ograniczenia inwazyjności zabiegów, skrócenia czasu ich trwania i zminimalizowania dolegliwości bólowych pacjentów. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się usługi medyczne polegające na nieinwazyjnych procedurach, stymulujących naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych technik tego rodzaju leczenia jest terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP (Plateled Rich Plasma) - koncentrat autologicznych płytek ludzkiej krwi o dużym stężeniu.

Płytki krwi uwalniają wiele czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia oraz odnowy tkanek.

Rezultatem iniekcji osocza bogatopłykowego w terapii schorzeń ortopedycznych jest silna stymulacja organizmu do regeneracji uszkodzonych mięśni, ścięgien, więzadeł czy chrząstki.

Warunkiem skuteczności terapii jest wyodrębnienie czystego PRP. Niestety bez specjalistycznego sprzętu nie jest to możliwe – samo odwirowanie krwi pacjenta nie jest wystarczające, bowiem tak pozyskany preparat składa się w 90% z bezużytecznego osocza ubogopłytkowe (PPP), a jedynie w 10% z czynników wzrostu – takie stężenie nie jest wystarczające do pobudzenia procesów regeneracyjnych.

Arthrex zdjęcie 1

Jako jedni z nielicznych na naszym rynku, posiadamy Angel System® – specjalistyczny separator komórkowy z laserowym czujnikiem optycznym, pozwalający wyodrębnić w 100% czyste płytki krwi z pobranego od pacjenta materiału.

To właśnie płytki krwi (czynniki wzrostu) pomagają w regeneracji po urazach mięśni, chrząstek i ścięgien.

Oto pięć powodów, dla których warto wybrać Angel System®:

 1. Bezpieczeństwo – proces uzyskiwania koncentratu jest w pełni zautomatyzowany.
 2. Zaawansowanie technologiczne – Angel System® jest bezkonkurencyjny w pozyskiwaniu czystego PRP.
 3. Komfort i widoczne efekty – szybki rezultat.
 4. Szybka regeneracja.
 5. Separacja i koncentracja – zautomatyzowany system separacji zapewnia najlepszą możliwą separację w pełni czystego osocza bogatopłytkowego. Jest to rewolucyjna technologia, dająca szansę na regenerację uszkodzonych tkanek. Inne systemy wykorzystują bardzo małą ilość krwi i nie separują osocza bogatopłytkowego od bezwartościowego, ubogopłytkowego, przez co efekty końcowe procesu (ilość płytek) nie są przewidywalne.

Wskazania:

 • uszkodzenie mięśni i ścięgien
 • uszkodzenie tkanek, wymagające odbudowy

Arthrex zdjęcie 2

PRP podaje się za pomocą iniekcji dostawowej lub okołostawowej (czyli za pomocą zastrzyków), w razie potrzeby, pod kontrolą USG. Zabieg przeprowadzany w gabinecie jest szybki, mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ, dzięki zastosowaniu czynników z jego własnej krwi, wykluczona jest reakcja alergiczna - pacjentowi podawany jest jego własny materiał biologiczny.

Efektem jest pobudzenie procesów regeneracji tkanek, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz produkcja kolagenu.

Zalety terapii osoczem bogatym w czynniki wzrostu

 • Metoda iniekcji jest mało inwazyjna,
 • Wysoka skuteczność terapii – ponad 98%,
 • Bezpieczeństwo terapii – brak reakcji alergicznych, zakażeń itp.,
 • Mała bolesność zabiegu,
 • Krótki okres rekonwalescencji po zabiegu.