Bio Ortopeda - Terapie Biologiczne, ul. Kupiecka 32b, Zielona Góra, tel.: 575 177 007

Terapia ORTHOKINE®

Poznaj szczegóły działania jednej z najskuteczniejszych terapii – pomagających rokrocznie tysiącom ludzi na całym świecie!

Terapia Orthokine® pozwoli Ci na skuteczną walkę z artrozą – zwyrodnieniową chorobą stawów. Orthokine® to jedyna w swoim rodzaju biologiczna metoda lecząca zwyrodnienia stawów i bóle pleców.

Terapia polega na iniekcyjnym podaniu Pacjentowi białek ochronnych, wytworzonych i namnożonych z jego własnej, pobranej przed zabiegiem, krwi. Terapia Orthokine® jest w pełni autologiczną, bezpieczną i skuteczną metodą leczenia. Poparta jest badaniami klinicznymi.
Lekarz ortopeda w trakcie kwalifikacji nakreśla przebieg oraz zasady całej metody.

Czym jest terapia Orthokine®

Orthokine® – jest jedyną w swoim rodzaju biologiczną metodą, leczącą zwyrodnienia stawów i ból pleców. W trakcie terapii Pacjentowi podaje się (wstrzykuje) jego własne białka ochronne wytworzone z krwi, którą wcześniej od niego pobrano. Terapia Orthokine® to w pełni autologiczna, bezpieczna, skuteczna oraz poparta badaniami klinicznymi forma leczenia.

Orthokine® jest autologiczną terapią, stosowaną od 1998 roku. Pomaga w leczeniu zwyrodnień oraz zapaleń stawów. Zwalcza również bóle pleców i krzyża – skutki zwyrodnieniowych zmian kręgosłupa, stawów międzykręgowych oraz stanów zapalnych korzeni nerwowych. Badania wykazały ponadto skuteczność terapii w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

Orthokine® została opracowana przez niemieckich naukowców – jest regularnie opisywana w wielu renomowanych periodykach naukowych. Od kilkunastu lat stosuje się ją z dużym powodzeniem.

Terapia Orthokine® znajduje zastosowanie w miejscu dotkniętym procesem zapalnym, zwykle spowodowanym zmianami degeneracyjnymi stawów. Mieszanina autologicznych białek surowicy, podawanych do organizmu, nie zawiera żadnych obcych substancji. Podczas terapii Pacjentowi podawana jest mieszanina białek wytworzonych z jego własnej krwi. Pozwala to na przywrócenie równowagi miejscu, w którym doszło do zmian zapalnych. Sam proces oraz wcześniej postępujące niszczenie tkanek są zahamowywane lub też bezwzględnie powstrzymane. W wyniku terapii ból spowodowany zapaleniem zostaje w znacznym stopniu uśmierzony, a w wielu przypadkach kompletnie zlikwidowany.

Etapy terapii Orthokine®

Na samym początku dokonuje się pobrania krwi z żyły przedramienia Pacjenta za pomocą specjalistycznej strzykawki (EOT®II). Specjalna konstrukcja strzykawki rozpoczyna proces, dzięki któremu pobudzane są określone komórki w pobranej krwi w celu produkcji właściwego białka przeciwzapalnego – antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Odpowiada ono za powstrzymanie procesów zapalnych w miejscu wstrzyknięcia. Terapia Orthokine® charakteryzuje pozyskiwaniem białka bez udziału obcych dla organizmu substancji. Uzyskana w ten sposób surowica jest następnie wstrzykiwana w chory staw.
Intereleukina-1 (IL-1) jest białkiem przekaźnikowym – substancją ostrzegającą komórki organizmu o urazie, zakażeniach lub zapaleniu. To właśnie zapalenie jest reakcją właściwą organizmu na uszkodzenia. Utrzymujący się przez kilka dni stan zapalny przechodzi w stan przewlekły. Białka przekaźnikowe – w tym między innymi antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra) – odpowiadają za hamowanie stanu zapalnego. W przypadku nasilenia się procesu zapalnego (związanego z destrukcją stawów) zaburzona zostaje homeostaza – inaczej równowaga – pomiędzy interleukiną-1 a białkiem antagonistycznym na niekorzyść tego drugiego. Efekt – jeszcze większe nasilenie procesu zapalnego.

Skuteczność terapii Orthokine® wraz z jej tolerancją przez organizm sprawdzano klinicznie. Ponadto została naukowo potwierdzona w trakcie badań.
Terapia Orthokine® stanowi osiągnięcie w dziedzinie ortopedii molekularnej, oparta jest na szczegółowych obserwacjach pacjentów, jak i długoletnich badaniach. Popierają ją rezultaty i wyniki testów przedklinicznych, badania laboratoryjne, doświadczenie lekarzy i analiza podjęta przez międzynarodowej sławy ekspertów w literaturze naukowej. Stosuje się ją od niemal 20 lat w 488 licencjonowanych ośrodkach na całym świecie.
Do tego momentu wykonano ponad milion wstrzyknięć surowicy.

Terapia Orthokine® w pigułce:

  1. Pobranie krwi z żyły przedramienia Pacjenta.
  2. Synteza białek ochronnych podczas inkubacji krwi.
  3. Wytworzenie surowicy z krwi Pacjenta, zawierającej nowo powstałe białka.
  4. Wstrzyknięcie otrzymanej substancji w chory staw Pacjenta lub w okolice zmienionego punktu zapalnego (do trzech razy w tygodniu).

Ważne informacje:

  1. Terapia wykorzystuje specjalistyczne strzykawki EOT®II, produkowane w Niemczech.
  2. Utrzymywanie się dobrych efektów terapii trwa około dwa lata, a w wielu przypadkach znacznie dłużej (uwarunkowane stanem Pacjenta).
  3. W Polsce terapia dostępna jest w niewielu wyselekcjonowanych i licencjonowanych ośrodkach medycznych.
  4. Wydatki związane z terapią nie są refundowane – koszty indywidualne ponosi klient.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skorzystaj z formularza

Zadzwoń 575 177 007