Komórki macierzyste
w służbie Twojemu zdrowiu
Angel System

Komórki Macierzyste

Terapia komórkami macierzystymi już dostępna w Zielonej Górze! Zapewniamy najnowszą technologię separacji komórek macierzystych - Angel System®.
Wypróbuj nowe osiągnięcia biologii molekularnej i pozwól swojemu organizmowi odbudować uszkodzenie tkanek.
Kontakt

angel systemAngel System® to gwarancja najlepszego na świecie separowania komórek macierzystych – hematopoetycznych i mezenchymalnych. Tylko ten separator zapewnia uzyskanie jak największego skoncentrowania nieuszkodzonego preparatu.

Angel System® umożliwia separację komórek macierzystych, pochodzących ze szpiku kostnego lub płytek krwi. To właśnie leczenie komórkami macierzystymi i płytki krwi pomagają w regeneracji po urazach mięśni, chrząstek i ścięgien.

Tę ekskluzywną terapię leczniczą stosują największe gwiazdy!

Oto pięć powodów, dla których warto wybrać Angel System®:

  1. Bezpieczeństwo – proces uzyskiwania koncentratu jest w pełni zautomatyzowany.
  2. Zaawansowanie technologiczne – Angel System® jest bezkonkurencyjny na świecie w kwestii obróbki szpiku kostnego.
  3. Komfort i widoczne efekty – odczuwalny rezultat już po pierwszym zabiegu.
  4. Szybka regeneracja.
  5. Separacja i koncentracja – zautomatyzowany system separacji zapewnia powtarzalność stopnia koncentracji komórek. Jest to rewolucyjna technologia, dająca szansę na regenerację uszkodzonych tkanek. Inne systemy wykorzystują bardzo małą ilość krwi i bazują na metodzie namnażania, przez co efekty końcowe procesu (stężenie komórek) nie są przewidywalne.

komórki tkanki szkieletowej

Angel System® służy również do obróbki krwi, dzięki czemu można odseparować z niej czyste płytki krwi – czynniki wzrostu (PRP). Stosownie separatora Angel® daje szansę uzyskania największej koncentracji PRP.

Angel + szpik = komórki macierzyste

Angel + krew = wysoko skoncentrowane PRP

UWAGA – wskazania:

  1. Zaawansowana artroza (choroba zwyrodnieniowa stawów), w szczególności stany ostre z ubytkami chrząstki stawowej.
  2. Chondromalacja chrząstki stawowej.
  3. Uszkodzenia mięśni i/lub ścięgien.
  4. Uszkodzenie tkanek wymagających odbudowy.

Bio Ortopeda jest jedynym ośrodkiem w Polsce zachodniej zapewniającym dostępność do separowanych komórek macierzystych

Menzechymalne komórki macierzyste (MKM), w j. ang. Mesenchymal Stem Cells (MSC), zdolne są do tworzenia różnych typów komórek, wchodzących w skład tkanek szkieletowych, takich jak chrząstki, kości lub tłuszcz. Potencjalne użycie MKM w leczeniu chorób kości lub tkanki chrzęstnej wciąż podlega badaniom naukowym. Część prowadzonych badań skoncentrowana jest na innej grupie schorzeń, lecz brak jeszcze powszechnie zaakceptowanych podstaw naukowych w takich badaniach.

Jakie możliwości mają mezenchymalne komórki macierzyste?

MKM stanowią przykład tkanki, a zarazem "dorosłych" komórek macierzystych. Ich podstawową cechą jest multipotencja, czyli zdolność do różnicowania się w większą liczbę gatunków wyspecjalizowanych komórek, znajdujących się w ludzkim organizmie. MKM tworzone są przez wiele takich komórek obecnych w tkankach szkieletowych. Stąd też możliwe zróżnicowanie w chondrocyty, osteoblasty lub adypocyty, czyli odpowiednio komórki chrząstek, kości i tłuszczu. Każda spośród komórek ma swoją unikalną funkcję, strukturę i kształt.

Początkowe wyniki badań wskazują, że MKM posiadają zdolność do różnicowania się w inne typy komórek, nienależących do szkieletowych, takie jak nerwowe, mięśnia sercowego, wątroby lub śródbłonka (tworzących wewnętrzne warstwy naczyń krwionośnych). Jednakże nie są to w pełni potwierdzone stwierdzenia – jest to wynik fuzji nowo powstałych komórek z wyspecjalizowanymi, co mogło doprowadzić do nieprawdziwego wnioskowania nt. zdolności MKM. Ponadto wiele wyników badań zostało wypaczonych przez dodawanie do laboratoryjnej hodowli komórek zróżnicowanych komórek chemicznych.

Potwierdzone: MKM różnicują się w komórki chrząstek, kości i tłuszczu.

Niepotwierdzone: MKM mogą tworzyć inne komórki w organizmie.

Gdzie znajdywane są komórki macierzyste?

Pierwsze MSC zostały znalezione w szpiku kostnym. Od tego czasu wielokrotnie twierdzono, że komórki te istnieją także w wielu innych tkankach, takich jak krew pępowinowa, tkanka tłuszczowa oraz mięśnie. Wciąż nie stwierdzono jednak pokrewieństwa komórek pochodzących z innych tkanek niż te ze szpiku.

Źródło: www.eurostemcell.org/pl/

DANE KONATKOWE

Bio Ortopeda - Zarejestruj sie już dziś.
Daj sobie szansę!

+48 575 177 007

poniedziałek - czwartek od 10:00 do 20:00

sobota od 10:00 do 15:00


Kupiecka 32 B (2 piętro)

65-001 Zielona Góra