Terapia Orthokine
Klinika Bio Ortopeda pozwoli Ci poznać szczegóły terapii, pomagającej zwalczyć chorobę zwyrodnieniową stawów!
Leczenie artrozy
Artroza jest to efekt biologicznych procesów mechanicznych. Istnieje wiele przyczyn zapoczątkowania artrozy.
Czytaj więcej
Ból kręgosłupa
Dolegliwości związane z plecami poważnie ograniczają funkcjonowanie na co dzień i bardzo mocno wpływają na komfort życia.
Czytaj więcej

Poznaj szczegóły działania jednej z najskuteczniejszych terapii – pomagających rokrocznie tysiącom ludzi na całym świecie!

Terapia Orthokine® pozwoli Ci na skuteczną walkę z artrozą – zwyrodnieniową chorobą stawów. Orthokine® to jedyna w swoim rodzaju biologiczna metoda lecząca zwyrodnienia stawów i bóle pleców.

Terapia polega na iniekcyjnym podaniu Pacjentowi białek ochronnych, wytworzonych i namnożonych z jego własnej, pobranej przed zabiegiem, krwi. Terapia Orthokine® jest w pełni autologiczną, bezpieczną i skuteczną metodą leczenia. Poparta jest badaniami klinicznymi.
Lekarz ortopeda w trakcie kwalifikacji nakreśla przebieg oraz zasady całej metody.
Bez operacji

Bez operacji

Wysoka tolerancja organizmu

Wysoka tolerancja organizmu

Orthokine® - jest jedyną w swoim rodzaju biologiczną metodą, leczącą zwyrodnienia stawów i ból pleców. W trakcie terapii Pacjentowi podaje się (wstrzykuje) jego własne białka ochronne wytworzone z krwi, którą wcześniej od niego pobrano. Terapia Orthokine® to w pełni autologiczna, bezpieczna, skuteczna oraz poparta badaniami klinicznymi forma leczenia.
terapia orthokine - proces

Orthokine® jest autologiczną terapią, stosowaną od 1998 roku. Pomaga w leczeniu zwyrodnień oraz zapaleń stawów. Zwalcza również bóle pleców i krzyża -  skutki zwyrodnieniowych zmian kręgosłupa, stawów międzykręgowych oraz stanów zapalnych korzeni nerwowych. Badania wykazały ponadto skuteczność terapii w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

Orthokine® została opracowana przez niemieckich naukowców – jest regularnie opisywana w wielu renomowanych periodykach naukowych. Od kilkunastu lat stosuje się ją z dużym powodzeniem.

Terapia Orthokine® znajduje zastosowanie w miejscu dotkniętym procesem zapalnym, zwykle spowodowanym zmianami degeneracyjnymi stawów. Mieszanina autologicznych białek surowicy, podawanych do organizmu, nie zawiera żadnych obcych substancji. Podczas terapii Pacjentowi podawana jest mieszanina białek wytworzonych z jego własnej krwi. Pozwala to na przywrócenie równowagi miejscu, w którym doszło do zmian zapalnych. Sam proces oraz wcześniej postępujące niszczenie tkanek są zahamowywane lub też bezwzględnie powstrzymane. W wyniku terapii ból spowodowany zapaleniem zostaje w znacznym stopniu uśmierzony, a w wielu przypadkach kompletnie zlikwidowany.

Etapy terapii Orthokine®

Na samym początku dokonuje się pobrania krwi z żyły przedramienia Pacjenta za pomocą specjalistycznej strzykawki (EOT®II). Specjalna konstrukcja strzykawki rozpoczyna proces, dzięki któremu pobudzane są określone komórki w pobranej krwi w celu produkcji właściwego białka przeciwzapalnego – antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Odpowiada ono za powstrzymanie procesów zapalnych w miejscu wstrzyknięcia. Terapia Orthokine® charakteryzuje pozyskiwaniem białka bez udziału obcych dla organizmu substancji. Uzyskana w ten sposób surowica jest następnie wstrzykiwana w chory staw.
Intereleukina-1 (IL-1) jest białkiem przekaźnikowym – substancją ostrzegającą komórki organizmu o urazie, zakażeniach lub zapaleniu. To właśnie zapalenie jest reakcją właściwą organizmu na uszkodzenia. Utrzymujący się przez kilka dni stan zapalny przechodzi w stan przewlekły. Białka przekaźnikowe - w tym między innymi antagonista receptora  interleukiny-1 (IL-1Ra) -  odpowiadają za hamowanie stanu zapalnego. W przypadku nasilenia się procesu zapalnego (związanego z destrukcją stawów) zaburzona zostaje homeostaza – inaczej równowaga - pomiędzy interleukiną-1 a białkiem antagonistycznym na niekorzyść tego drugiego. Efekt – jeszcze większe nasilenie procesu zapalnego.

Skuteczność terapii Orthokine® wraz z jej tolerancją przez organizm sprawdzano klinicznie. Ponadto została naukowo potwierdzona w trakcie badań.
Orthokine® stanowi osiągnięcie w dziedzinie ortopedii molekularnej, oparte się na szczegółowych obserwacjach pacjentów, jak i długoletnich badaniach. Popierają ją rezultaty i wyniki testów przedklinicznych, badania laboratoryjne, doświadczenie lekarzy i analiza podjęta przez międzynarodowej sławy ekspertów w literaturze naukowej. Stosuje się ją od niemal 20 lat w 488 licencjonowanych ośrodkach na całym świecie.
Do tego momentu wykonano ponad milion wstrzyknięć surowicy.

Terapia Orthokine® w pigułce:

Pobranie krwi

Pobranie krwi

z żyły ramiennej pacjenta pobrana zostaje krew
Synteza białek

Synteza białek

w trakcie inkubacji krwi następuje syntezowanie białek ochronnych
Wytworzenie surowicy

Wytworzenie surowicy

w surowicy, w której zawiera się nowo powstałe białko ochronne
Wstrzyknięcie surowicy

Wstrzyknięcie surowicy

1-2 razy w tygodniu wstrzykiwana zostaje pacjentowi surowica

1. Pobranie krwi z żyły przedramienia Pacjenta.
2. Synteza białek ochronnych podczas inkubacji krwi.
3. Wytworzenie surowicy z krwi Pacjenta, zawierającej nowo powstałe białka.
4. Wstrzyknięcie otrzymanej substancji w chory staw Pacjenta lub w okolice zmienionego punktu zapalnego (do trzech razy w tygodniu).

Ważne informacje:
1. Terapia wykorzystuje specjalistyczne strzykawki EOT®II, produkowane w Niemczech.
2. Utrzymywanie się dobrych efektów terapii trwa około dwa lata, a w wielu przypadkach znacznie dłużej (uwarunkowane stanem Pacjenta).
3. W Polsce terapia dostępna jest w niewielu wyselekcjonowanych i licencjonowanych ośrodkach medycznych.
4. Wydatki związane z terapią nie są refundowane – koszty indywidualne ponosi klient.

Napisz do nas już dziś!

DANE KONATKOWE

Bio Ortopeda - Zarejestruj sie już dziś.
Daj sobie szansę!

+48 575 177 007

poniedziałek - czwartek od 10:00 do 20:00

sobota od 10:00 do 15:00


Kupiecka 32 B (2 piętro)

65-001 Zielona Góra