Bio Ortopeda - Terapie Biologiczne, ul. Kupiecka 32b, Zielona Góra, tel.: 575 177 007

Leczenie biologiczne stawów – na czym polega i jak działa?

Leczenie biologiczne stawów - na czym polega i jak działa?

W dzisiejszych czasach medycyna rozwija się w dynamicznym tempie i oferuje pacjentom coraz to nowocześniejsze metody leczenia, które mają na celu skuteczne zwalczenie ich dolegliwości. Jednym z obszarów, jaki cieszy się ogromnym zainteresowaniem i prężnie się rozwija, jest leczenie biologiczne, które świetnie wzmacnia organizm. Przynosi ono bardzo pozytywne efekty szczególe w kwestii leczenia stawów. Warto dowiedzieć się, na czym ono polega i jak może pomóc.

Na czym polega leczenie biologiczne?

Leki biologiczne stanowią prawdziwy przełom we współczesnej medycynie. W skuteczny sposób pozwalają one zahamować nieprawidłowe reakcje układu odpornościowego i naśladują pracę białek, które naturalnie występują w ludzkim organizmie. Leczenie to opiera się właśnie na preparatach białkowych wytwarzanych z żywych komórek. Pacjent otrzymuje lek, co umożliwia złagodzenie objawów stanów zapalnych i w wielu przypadkach nawet remisję.

Tego typu forma leczenia cieszy się coraz większym uznaniem i jest wykorzystywana nawet w przypadku chorób nowotworowych. Oprócz tego na leczenie biologiczne decydują się pacjenci z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, reumatoidalnym zapaleniem stawów czy zesztywniającym zapalaniem stawów kręgosłupa. Mechanizm tego typu leków jest niezwykle precyzyjny i w skuteczny sposób spowalnia czy zatrzymuje rozwój choroby, a także destrukcję stawów bądź kręgosłupa. To sposób, aby poprawić swój komfort życia oraz samopoczucie.

Leczenie biologiczne – jakie przynosi efekty?

Leki biologiczne powstały dzięki rozpoznaniu i wydzieleniu głównych białek prozapalnych, które odpowiadają za powstawanie stanów zapalnych występujących w przypadku atopowego zapalenia skóry, reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Właśnie dzięki temu ich skuteczność jest tak wysoka, ponieważ pozwalają na zablokowanie ogniska chorobowego, działając bezpośrednio na jego przyczynę.

Działanie leków biologicznych w trakcie leczenia schorzeń stawów zostało poparte wieloma badaniami klinicznymi. W efekcie, jeśli dobrany zostanie odpowiedni preparat w dobrze dopasowanej dawce, jest szansa, aby pozbyć się obrzęków stawów oraz występującego bólu. Ponadto hamowany jest proces destrukcji stawowych i kostnych. Pacjenci zauważają zniknięcie wszelkich blokad oraz ograniczeń w ruchomości. Wszystkie te pozytywne efekty uzyskane przez leczenie biologiczne znacząco podwyższają komfort oraz jakość życia codziennego.

Kto może zdecydować się na leki biologiczne?

Najczęściej preparaty na leczenie biologiczne stawów podawane są dożylnie bądź podskórnie, jednak w niektórych przypadkach może wystąpić konieczność przyjęcia ich doustnie. Aby zakwalifikować się do otrzymania leków, które są refundowane, trzeba wcześniej zastosować klasycznie podawane leki oraz rozwiązania dedykowane na dane schorzenie. Jeśli okaże się, że są one nieskuteczne, a stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, wtedy reumatolog może zdecydować się na podanie pacjentowi leczenia biologicznego oraz innych innowacyjnych metod.

Comments are closed here.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Skorzystaj z formularza

Zadzwoń 575 177 007